Časté otázky

Chtěli bychom si vytapetovat obývací pokoj. Rozměry místnosti jsou 3 x 5 m. Jak může výběr vzoru tapety ovlivnit jeho vzhled?

Měli byste si dát pozor na to, aby se vám místnost kvůli vzoru tapety (opticky) ještě více nezmenšila. Vyvarujte se především tapetám se svislými pásy.

 

O kolik metrů tapety bychom měli koupit více? Místnost, kterou hodláme vytapetovat je členitá.

Při určování množství tapety musíte brát v úvahu výšku stěny a součet šířek jednotlivých stěn, resp. plochu osazenou okny, dveřmi apod. Obecně doporučujeme zakoupit o 10% tapety navíc.

 

Při koupi tapety jsme nepočítali s rezervou a další role jsme dokupovali dodatečně. Odstín se však neshoduje s původními tapetami. Jak je to možné?

Při koupi tapety je nesmírně důležité, abyste kupovali rolky z téže výrobní šarže. Jednotlivé šarže se mohou barevně lišit. Pokud kupujete tapetu později, je velká pravděpodobnost, že už původní šarži neseženete.

 

Rozhodli jsme obkladačky v kuchyni nad kuchyňskou linkou nahradit tapetou. Jakou tapetu nám doporučíte?

Do kuchyní a koupelen, kde se vyžaduje zvýšená odolnost proti vlhkosti a teplotám, doporučujeme vinylové tapety. Snadno se udržují, jsou omyvatelné a mají dlouhou životnost i v náročných podmínkách.

 

Chci si vytapetovat stěnu v pokoji. Co když v budoucnu změním názor a budu chtít tapetu odstranit?

Použijte vliesové tapety. Jsou snadno odstranitelné i za sucha. Spodní vrstvu můžete přemalovat nebo ji můžete použít jako základ pro novou tapetu.

 

Jaké jsou základní požadavky na podkladovou plochu na tapetování? Jak poznám, že stěna je vhodná k nalepení tapety?

Před zahájením tapetování udělejte test pevnosti podkladu. Nebojte se nejde o žádné složitosti. Stačí přejet po omítce dlaní. Pokud se na prsty přilepí zrnka prachu, pevnost není dostatečná. Pevnost plochy můžete zlepšit použitím penetračního nátěru. Více informací o podkladové ploše najdete v kapitole příprava podkladu.

 

Na betonové stěně mi zůstaly tapety ještě ze starých časů. Existuje prostředek, kterým ho odstranit?

Na odstranění starých tapet použijte odstraňovač tapet Metylan. Je to koncentrát, který se smíchá s vodou. Nanáší se štětcem nebo nastříkáním na tapetu.

 

Sousedé předělávali být a na některých místech mi popraskaly stěny. Existuje přípravek, kterým je mohu vytmelit?

Na vyhlazení povrchů a prasklin použijte Metylan Crack Filler. Je to hmota podobná sádře, ale s delší otevřenou dobou (až 60 minut).

 

Čím mohu nanést lepidlo Metylan Direct?

Lepidlo Metylan Direct se aplikuje přímo na podkladovou plochu. Na aplikaci můžete použít speciální váleček na tapetování.

 

Máme problém s nadměrnou vlhkostí. Můžeme přesto tapetovat?

Naše práškové lepidla obsahují příměsi, které zabraňují vzniku plísní (např. Metylan Special). Pokud je problém s vlhkostí a plísněmi výrazný vyzkoušejte jako doplněk výrobky Ceresit STOP VLHKOSTI a Ceresit STOP PLÍSNI (www.stop-vlhkosti.cz).